5 kroków do ślubu idealnego

Jak zorganizować ślub idealny? Oto 5 porad


1.Wybierz lokalizację

Gdy już wyznaczyliście datę ślubu, czas na poszukiwanie idealnego miejsca na uroczystość weselną. Określcie budżet, ustalcie prawdopodobną liczbę gości oraz charakter przyjęcia: tradycyjne, coctail party na świeżym powietrzu czy wesele ze szwedzkim stołem. Zwróćcie uwagę, w jakiego typu weselach specjalizują się wybrane przez Was wstępnie miejsca.

2. Stwórz dobry plan 

Skorzystaj z gotowego organizera ślubnego w formie drukowanej lub narzędzia online bądź aplikacji. Spisz wszystko co tylko przyjdzie Ci do głowy w kwestii organizacji i inspiracji.

3. Lista najważniejszych zadań

Na pierwszy ogień idą wszelkie kwestie rezerwacji: terminu ślubu w kościele lub urzędzie, sali weselnej, firmy cateringowej, fotografa, auta do ślubu czy usług florysty. To czas na spisanie umów przedwstępnych, później przyjdzie moment na ustalenie szczegółów.  

4. Sprawdzenie pokoi dla gości

Warto wcześniej sprawdzić, jakie warunki będę mieli nasi goście. Zwróćmy uwagę,  czy spełniają potrzeby rodziców z dziećmi, osób starszych czy niepełnosprawnych, czy posiadają łazienkę oraz czy dojście do nich nie łączy się z przejściem stromymi lub krętymi schodami. 

 5. Zewnętrzna przestrzeń

Gdy nasze wesele odbywa się w ciepłych miesiącach w roku, warto wybrać takie miejsce, które prócz eleganckiej sali, posiada również wyjście na taras czy ogród, stanowiące jej przedłużenie. Daje to możliwość wykonania ciekawszych zdjęć, a także ochłonięcia podczas intensywnej zabawy. Warto wykorzystać tą zewnętrzną przestrzeń do zorganizowania na drugi dzień tradycyjnego śniadania bądź brunchu. 

 

REZERWACJA

 
 
 
REZERWUJ